Tuesday, September 27, 2016

|OUTFIT| COMFY

 Odkedy pracujem, tak si oveľa viac užívam tie dni, kedy mám "voľno" a síce aj dnes ma čakalo trilión iných povinností, či už pracovných alebo domácich, našla som si čas na vychádzku, nafotenie outfitu a po dlheeeej dobe aj napísanie nového článku pre vás.
I keď pravdepodobne ho píšem skôr pre seba a možno tých zopár človiečikov, ktorí ešte na tento zatúlaný blog nezanevreli. :)

Čo sa týka outfitu, kedysi ste u mňa boli zvyknutí na asi zaujímavejšie kombinácie, no v poslednej dobe ma najviac baví takáto pohodlná jednoduchosť. Do istej miery za to môže aj to, že som sa konečne odhodlala zreorganizovať svoj šatník a vyradiť z neho to, v čom sa necítim dobre - takže mi nakoniec zostalo len zopár basic kúskov, ktorých výhodou je ale to, že sa ľahko kombinujú. A na druhej strane, keďže nemám z čoho veľmi vyberať, rozhodnem sa rýchlejšie, takže ušetrím ráno zopár minút a môžem sa pokojne dlhšie prevaľovať v posteli. :) Niektoré kúsky mi teda zo šatníka ubudli, iné zase pribudli - medzi nimi aj tento top s odhalenými ramenami, ktorý som si síce zamilovala, no môžem ho pokojne vyhlásiť za najkrčivejšiu vec, akú som kedy vlastnila. Novinkou je pre vás aj batôžtek, ktorý momentálne nosím dennodenne a myslím, že ma tak rýchlo neomrzí. Vyhliadnutých mám niekoľko ďalších kúskov, takže sa tu možno čoskoro objaví aj styrý dobrý wishlist či new in príspevok.
Zatiaľ sa majte krásne, teším sa na vaše komentáre!

| handbag, top: Zaful.com | jeans, jacket: H&M | earrings: Aliexpress | 

47 comments:

 1. V jednoduchosti je krása ne? Mně se to hrozně líbí, moc ti to sluší :)
  Young, wild and free

  ReplyDelete
 2. Ten outfit je super, moc ti sluší a top je úžasný :)

  ReplyDelete
 3. bože ty jsi nádherná <3
  www.janniebel.blogspot.com

  ReplyDelete
 4. Náhodou takáto kombinácia je super, osobne sa tiež často prichytím pri tom, že by som stále nosila len tie basic kúsky. Pristane ti to a tá blúzka je fakt krásna! ♥
  DominicaLand

  ReplyDelete
 5. skvělý outfit:) já se teprve na třídění šatníku chystám:)

  Somethingbykate

  ReplyDelete
 6. Ja už mám šatník vytriedený, keďže mi bolo príliš ľúto pozerať sa na letné kúsky počas sivých dní, ale je super, že si si tento top nechala, pretože ti pasuje rovnako aj tá kabelka je super♥

  Lily of the valley

  ReplyDelete
 7. veľmi pekná kombinácia a strašne ti to pristane :)) ♥

  ReplyDelete
 8. You are so so so fashionable and beautiful, dear.
  www.fsjshoes.com supplies blog sponsor…..
  If you want cooperation, you can contact email shriny@fsjshoes.com

  ReplyDelete
 9. Zuzi a ty si už skončila s blogovaním? :(

  ReplyDelete
 10. Love everything you picked out, each item so gorgeous! You have amazing style and you know how much I love it xx You will like to see more fashion from here.

  ReplyDelete
 11. I will tell you one think about your blog, I am read your blog and I will collect a valuable information by your article, I really like to read your blog, I am suggest to my all friend to visit your blog and collect useful information, thank you so much for share this great information with us, if any one searching website designing company in India please contact with us.
  Website development company in Delhi

  ReplyDelete
 12. I genuinely enjoy to read your articles, your blog page provided us useful information for me, I am ask with your only one thing keep sharing like this type useful blog I really like to read this type article, thank you so much for share this valuable information with us, I am suggest to my all dear friends to visit your article and collect helpful information, any one searching the shipping company in India please visit our website yhcargoindia.
  Sea Freight Company in India

  ReplyDelete
 13. That was such an awesome content to read and going through it.Thanks for such a good information.our product related for servo voltage stabilizer and transformer manufecturer company in Delhi.
  Servo Stabilizer Manufacturer in india
  Servo Voltage Stabilizer
  Distribution Transformers Manufacturer in india
  Step Down Transformer

  ReplyDelete
 14. Nice post, I bookmark your blog because I found very good information on your blog, Thanks for sharing more information.
  Ecommerce Website Designing Company | SEO Company In India

  ReplyDelete
 15. good post!
  https://luxhairshop.com/blogs/lux-hair-shop-blogs
  Attracted by your blog content, like your blog, thank you for sharing.
  (づ ̄3 ̄)づ╭❤~

  ReplyDelete

 16. The article is very interesting and very understood to be read, may be useful for the people. I wanted to thank you for this great read!! I definitely enjoyed every little bit of it. I have to bookmark to check out new stuff on your post. Thanks for sharing the information keep updating, looking forward for more posts..
  Transformer Manufacturers In Pune | Transformer Manufacturers In Mumbai | Transformer Manufacturers In India

  ReplyDelete
 17. I’ve learned a lot from your blog here, Keep on going, my friend, I will keep an eye on it.
  Pharmaceutical medicine manufacturer

  ReplyDelete
 18. Wow so nice. I love this post.I wanted to thank you for this great read and love to buy dress online. jeans, jacket is my favorite attire.Visit to more dress :https://www.smcreation.co

  ReplyDelete


 19. Thank You author for providing such insightful information on travel if anyone out there is looking for top travel companies in india then, visit right selects where you’ll get the most accurate information on the top 10 travel companies in india that you can use to choose the list of top travel companies in india.

  ReplyDelete
 20. putlocker.pictures Nice post. It is really interesting. Thanks for sharing the post!

  ReplyDelete
 21. You are looking cool in blue outfit with jeans.
  Thank you so much for sharing this lovely post.
  wholesale dress material

  ReplyDelete
 22. Really glad to say that it's an awesome post to read and learn something new, I always come to know about something interesting and unique. Good job and waiting for another one also. We also offers some services are:-
  Digital marketing Company
  SMM Services
  PPC Ads Services
  PPC Services in Delhi
  Website Design & Development Packages
  Web Development Packages
  Web Development Package

  ReplyDelete
 23. Thanks for Sharing such an informative post, Good work and great stuff. Access us to know more about Transformers

  Transformer Manufactuerers In Pune
  Transformer Manufactuerers In Mumbai
  Transformer Manufactuerers In India

  ReplyDelete
 24. Leather fashion jacket never runs out of style and if you’re looking for best articles regarding Harley Davidson leather Jackets, you’re just at the right place.
  JnJ is a registered firm that deals with all kinds of leather jackets, including motorbike racing suits, motorbike leather jackets and leather vests, leather gloves, for both men and women.

  ReplyDelete
 25. We will like to introduce our Firm as manufacturer and exporter of high quality Garments, Sports Wear Garments, school wear garments /blazer. We have gained excellent reputation among our clients worldwide. We are delivering our excellent quality American football Uniform, baseball uniform, soccer uniforms, track suits, hoddies, worldwide towards entire satisfaction of our valued customers.

  ReplyDelete
 26. The best resultant ideology that's work here in your post, you'll be able to improve it with the help of a number one mobile app development company like AppSquadz. Also visit: mobile application development company

  ReplyDelete
 27. You are looking cool in blue outfit with jeans.

  ReplyDelete
 28. Really Nice Information It's Very Helpful Thanks for sharing such an informative post.
  https://www.vyaparinfo.com/looking-for-bulk-buyers-in-india/
  https://www.vyaparinfo.com/looking-for-distributors/

  ReplyDelete

Thank you for every lovely comment! ♥